۵ بازیگر پردرآمد سینما

نوشته شده توسط:علی عباسی | ۰ دیدگاه

۵ بازیگر پردرآمد سینمای جهان چه کسانی هستند؟

 روز گذشته موسسه فوربس لیست پردرآمدترین بازیگران سینمای جهان را اعلام کرد که در صدر آنها نام «رابرت داونی جونیور» قرار گرفته بود.

این لیست طبق تحقیقات فوربس و در طول سالی که گذشت، از ژوئن ۲۰۱۳ تا ژوئن ۲۰۱۴ به دست آمده که بر این اساس بازیگر مجموعه «مرد آهنی» و «انتقام جویان» با درآمد تخمینی ۷۵ میلیون دلار صدر نشین فهرست مذکور است.

البته به نظر می رسد پولی که توسط کمپانی مارول به وی پرداخت شده کاملا ارزشش را داشته چرا که فیلم‌های مارول که داونی جونیور در آنها بازی کرده چیزی نزدیک به ۴ میلیارد دلار برای کمپانی سازنده‌اش درآمد داشته است. تازه در این درآمد، فروش خانگی، تلویزیونی و... درنظر گرفته نشده است

این دومین سال پیاپی است که بازیگر نقش مرد آهنی در صدر لیست فوربس قرار گرفته است. البته رابرت داونی جونیور تنها بازیگر استودیوی مارول نیست که در این فهرست حضور دارد.«کریس همزوورث» بازیگر نقش «ثور» در فیلم‌های «ثور» و «انتقام جویان» با اینکه نخستین باری است که نامش را در لیست فوربس می‌بیند اما توانسته با درآمد ۳۷ میلیون دلاری‌اش در رتبه پنجم قرار گیرد.

نفر سوم فوربس اگرچه ابرقهرمان نیست اما او هم از میان فیلم‌های اکشن درآمده است. «دوین جانسون» بازیگری که تا سه روز دیگر از فیلم جدیدش «هرکولس» رونمایی می‌کند با اختلاف زیادی نسبت به نفر اول با در آمد ۵۲ میلیون دلاری در رتبه دوم قرار گرفته است.

نفر چهارم «بردلی کوپر» است که امسال با فیلم «محافظان کهکشان» حضور در یک فیلم کمیک بوکی را تجربه کرده است. وی دو دوره متوالی در سال های ۲۰۱۳ و ۲۰۱۴ نامزد اسکار شده که البته نتوانسته این مجسمه را به خانه ببرد اما احتمالا خودش هم قبول دارد که بزرگ ترین دستاورد وی در سالی که گذشت، نه نامزدی در اسکار، که کسب درآمد ۴۶ میلیون دلاریش است.

دیگر بازیگری که در سال گذشته نامزد اسکار شد و در این فهرست حضور دارد، «لئوناردو دی کاپریو» است. بازیگری که در مراسم اسکار ۲۰۱۴ نامزد دو جایزه بهترین بازیگر نقش اول مرد برای بازی در فیلم «گرگ وال استریت» و جایزه بهترین فیلم برای تهیه همین فیلم شد. او تا کنون ۵ بار نامزد اسکار شده و نتوانسته این جایزه را ببرد. او که تاکنون سابقه بازی در فیلم‌های کمیک بوکی را ندارد توانسته با ۳۹ میلیون دلار درآمد در رتبه چهارم فهرست پردرآمد ترین بازیگران فوربس قرار بگیرد.

 منبع : namayeshtv.ir

    هیچ نظری تا کنون برای این مطلب ارسال نشده است.

ارسال نظر برای این مطلب غیر فعال شده است!